Metalo detektoriai
Čia rasite metalo detektorius, kurie yra tvirtos konstrukcijos, patikimi ir kompaktiški, tinkantys ir darbui, ir asmeniniam naudojimui. Aukštos kokybės medžiagos užtikrina patikimą ir ilgaamžį prietaisų naudojimą, tvirtas korpusas atsparus aplinkos veiksniams, gali būti naudojamas sudėtingomis sąlygomis. VS sistemos siūlo profesionalius metalo detektorius su pažangia metalų atskyrimo funkcija, kuri leidžia aptikti norimus metalus ir ignoruoti tuos, kurie yra nepageidaujami. Metalo detektoriai, turintys vandeniui nepralaidžią galvą, gali būti naudojami sekliame vandenyje. Metalo detektorius gali aptikti visus metalus arba ieškoti konkretaus metalo, atskirti priešingus arba artimus metalus ir kt., viskas priklauso nuo tam tikro metalo detektoriaus modelio. Daugelis detektorių yra reguliuojamo ilgio, turi paminkštintas rankų atramas, tokiu būdu yra norima užtikrinti metalo detektoriaus naudojimo patogumą.'
Metalo detektorių lyderis yra prancūzijos gamintojas XP. XP yra garsus savo pažangiais ir šiuolaikiškais sprendimais. Visi šiuo metu parduodami XP metalo detektoriai turi labai didelį privalumą - siųstuvą belaidėms ausinėms - tai visiška laisvė. Revoliucija metalo detektorių pasaulyje, tai XP Deus. Šis ieškiklis yra visiškai belaidis, ir yra galimybė pasirinkti įvairias komplektacijas.
Minelab sukurė prietaisus, kurie geba dirbti ypatingai sunkiuose dirvožemiuose, vėliau jie pradėjo gaminti ir mėgėjiškus metalo detektorius. Metalo detektoriai, kurie dirba daugadažniu režimu (FBS ir BBS technologijos). Ilgiausiai gaminamas buvo Explorer, vėliau pradėti gaminti Quatro, Excalibur (BBS) ir t.t. Šie prietaisai gali pasiekti didesnį gylį ir geriau diskriminiuoti metalus, nes dirba plačiame dažnių spektre. Lietuvoje buvo mėgiami VFLEX technologijos pagrindu dirbantys X Terra metalo detektoriai . Tačiau šiX Terra serija buvo pakeista Vanquish serija. Populiariausius Minelab detektorius laikome sandėlyje, mažiau naudojamus galime parvežti per 1-3 darbo dienas.
Dar vienas gamintojas - Nokta/Makro, kuris vyrauja beveik 20 metų rinkoje. Šis gamintojas gamina metalo detektorius, kurių asortimente rasite nuo pinpointerių iki giluminių prietaisų su duomenų analize. Nuo 2014 metų susijungus 2 įmonėms, junginys tapo Nokta/Makro, ir nuo tada progresas dar labiau pasididėjo.
Kokio gamintojo prietaisą geriausia rinktis?
Yra keletas gamintojų, kurie nuo seno sėkmingai dirba daug metų ir pastoviai nenustoja tobulėja, yra gerai išvystytas prekybos ir servisų tinklas. Sąrašas nėra labai ilgas: XP, Minelab, Nokta/Makro ir dar keli. Rekomenduojame venkite "vokiškų" ir kinietiškų detektorių, nes surinkimas jų yra ten pat, jų darbas tikrai apgailėtinas, o vėliau negalėsite parduoti net naudoto metalo detektoriaus.
Ritės dydis.
Dažnai girdime nuomonę, jog kuo didesnė ritė, tuo ji geresnė. Tačiau tai yra klaidinga nuomonė. Paprastai gamyklinės ritės būna 8-12" (1" = 2,54cm) ir tai yra dydis, kuris tinka daugiau mažiau visoms situacijoms. Naudojant didele ritę yra tikimasi rasti radinius giliau, tačiau suprastėja diskriminacija, didėja svoris, tokios ritės užterštose vietose beveik neberodo smulkesnių vertingų radinių. Kalbant apie mažas rites, jos yra lengvos, tikslios, tačiau paieška su jomis užtrunka kur kas ilgiau dėl mažo padengiamo ploto, taip pat jų gylis yra mažesnis. Mes rekomenduojame ritės pirkimą geriau nukelti vėlesniam laikui, kuomet jau žinosite savo paieškos vietas ir poreikius.
Metalo detektoriaus dažnis.
Vieni detektoriai dirba vienu fiksuotu dažniu, o kiti dirba keletu dažnių, jie vadinami daugiadažniais. Taip pat dar kiti gali dirbti plačiu dažnių spektru vienu metu, tokie detektoriai vadinami multidažniais. Kiekvienas dažnis duoda prietaisui tam tikrą charakterį, pavyzdžiui, varinės monetos geriausiai yra matomos 7-8kHz dažniu, o stambesni daiktai, didelės sidabrinės monetos geriausiai yra matomos kai dažnis yra ~ 4kHz, na o ieškant plonų, smulkių daiktų geriausiai sureguoja į didesnį nei 15kHz dažnį. Taip pat didėjant dažniui, blogėja signalo skvarba į gruntą. Taigi jeigu Jūsų biudžetas, geriau nesirinkti vieno fiksuoto dažnio, o idealiausiu atveju geriausias variantas būtų Multidažnis, kuris gali dirbti ir pavieniais dažniais, vienas iš modelių, pavyzdžiui, Minelab Equinox serija. Taigi multidažnių metalo detektorių lyderis yra Minelab gamintojas.
Metalo detektoriaus svoris.
Svoris yra kritinis faktorius, kuomet praleidžiate daug laiko laukuose, todėl į tai reikia nepamiršti atkreipti dėmesį. Daugumos prietaisų svoris yra 1-1,5kg ribose, čia labiausiai išsiskiria XP prietaisai, nes jų svoris prasideda vos nuo 770g. Yra prietaisų, kurie ir gerai subalansuoti, ir sveria daugiau yra patogūs, bet tai yra labai individualu, todėl geriausia tai išbandyti atvykus į mūsų parduotuvę Kaune arba Vilniuje.
Metalo detektoriaus ausinės.
Rekomenduojame įsigyti prietaisą, kuris turėtų bent siųstuvą belaidėms ausinėms (ausines galima įsigyti ir vėliau), nes naudojant ausines dirbama tyliai, netrukdoma kolegoms, neatkreipiamas bereikalingas dėmesys. Naudojant ausines, nei vėjas nei automobilių triukšmas neužgoš signalų, bus galima lengviau suprasti radinio dydį, gylį bei poziciją. Belaidės ausinės visiškai netrukdo judėti, pasidėti prietaiso, kol vyksta kasimo darbai, nėra jokių šansų nulaužti ar nukasti ausinių kabelio, nes jos yra belaidės.
Metalo detektoriaus apsaugos.
Kadangi metalo detektoriai būna naudojami ir gana sudėtingomis sąlygomis, todėl reikėtų pasirūpinti ir ritės, pulto, o kartais ir atskiro baterijų skyriaus apsaugomis. Kitu atveju, jeigu nenaudosite šių apsaugų, metalo detektorius dėvėsis greičiau ir praras savo likutinę vertę, o neapsaugoti nuo lietaus pultai gali būti pažeisti ir vandens. Yra tam tikrų modelių, kuriuose ričių ir pultų apsaugos jau būna komplekte, todėl prieš perkant reikėtų pasidomėti.
Laidinis ar belaidis metalo detektorius?
Rinkoje galite rasti prietaisų kurie yra laidiniai arba belaidžiai. Visiškai belaidžiai metalo detektoriai yra tie, kur kabelių nėra ne tik tarp valdymo pulto ir ausinių, bet ir tarp ritės ir pulto. Belaidžio metalo detektoriaus privalumas - itin greitas detektoriaus išrinkimas ir surinkimas (kabelis apsunkina tai padaryti), taip pat nereikia rūpintis, kad kabelis būtų teisingai apvyniotas. Būna atvejų, kuomet klientai dėl apdairumo pakeičia ritės adresą ir valdymo blokas „nebemato“ ritės.
Skiriama pinigų suma.
Jau nuo seno visi sakome, kad brangesnis daiktas yra geresnis už pigesnį, tačiau šiuo atveju, šis posakis galioja tik iš dalies – brangus prietaisas, kuris turi daugiau nustatymų bus geresnis už pigų, dirbant su automatiniais nustatymais, jeigu naudotojas mokės teisingai jį sureguliuoti. Jeigu manote, kad metalo detektorių naudosite retai, tuomet jums turėtų užtekti ir pigesnio varianto. Orientacinės kainos: vaikiški metalo detektorai 100-150Eur ribose, pradedančiojo - 250-500Eur, vidutinės klasės - 500-700Eur ir profesionalūs 700-2000Eur. Jeigu pardavime matote ir dar brangesnius metalo detektorius, tuomet jie bus specializuoti arba nori Jus apgauti.