Meniu
Krepšelis

D.U.K.

  • Kuo skiriasi skaitmeninė vaizdo stebėjimo kamera nuo analoginės?

Pats didžiausias ir ryškiausias skirtumas yra vaizdo kokybė. Šiai dienai analoginės sistemos yra pasiekę savo galimybių ribas, o toliau tobulinamos tik skaitmeninės sistemos.
Analoginėse sistemose vaizdo kokybei turi įtakos kabelių ilgis, kokybė, signalo stiprumas. Vaizdas gautas iš analoginių kamerų turi būti apdorojamas papildomame vaizdo įrašymo įrenginyje ar tam skirtame kompiuteryje.
Tuo tarpu skaitmeninės kameros, kurios jau pačios yra kaip mini kompiuteriai, vaizdą apdoroja savyje neprarandant kokybės. Apdorotas vaizdas interneto pagalba gali būti įrašomas kad ir kitame mieste ar šalyje, taip pat ir pačioje kameroje jeigu yra įdėta atminties kortelė.

  • Ar galiu pats susimontuoti vaizdo stebėjimo sistemą?

Taip, vaizdo stebėjimo sistemą galima susimontuoti ir pačiam. Sistemos montavime yra du pagrindiniai etapai - kabelių tiesimas bei kamerų tvirtinimas, ir sistemos sujungimas bei derinimas/programavimas. Šiek tiek daugiau žinių reikalauja antrasis etapas. Vis tik ruošiantis savarankiškai įsidiegti vaizdo stebėjimo ar apsaugos sistemą rekomenduojame pasitarti su mūsų specialistais.

  • Ar įsigyjant vaizdo stebėjimo sistemą reikalinga speciali programinė įranga?
Įsigyjant vaizdo stebėjimo sistemą , jos programinė įranga yra nemokama ir komplektuojama kartu su kameromis ar vaizdo įrašymo įrenginiais, taip pat daugelis sistemų gali būti naudojamos tiesiog per paprastą interneto naršyklę (Internet explorer, Chrome, Mozilla).
Speciali ir dažniausiai mokama programinė įranga yra reikalinga specifinėms sritims, tokioms kaip numerių atpažinimas ar žmonių srauto skaičiavimas, paliktų įtartinų daiktų ar veido atpažinime.  • Ar galima analoginę sistemą pakeisti skaitmenine naudojant tuos pačius instaliacinius laidus?

Taip, tam yra naudojamos HD-CVI kameros ir HD-CVI vaizdo įrašymo įrenginiai. Išimitinais atvejais, kai dėl techninių objekto reikalavimų negalime naudoti HD-CVI sistemos,  skaitmenines IP kameras galima jungti naudojant specialius signalo keitiklius, tačiau dėl didelės jų kainos jie naudojami itin retai.

  • Ar galėsiu stebėti vietą, kurioje sumontuota vaizdo stebėjimo sistema, internetu namuose ar savo išmaniajame telefone?

Taip, šiai dienai tiek skaitmeninė, tiek analoginė sistema turi tokią funkciją. Tam reikalingas interneto ryšys tiek prie kamerų , tiek prie įrengimo kuriame atliekate stebėjimą.

  • Kas yra Hikvision AcuSense technologija?

„AcuSense“ yra nauja „Hikvision“ technologija, kuri realiuoju laiku analizuoja tiesioginius vaizdo įrašus ir identifikuoja žmones bei transporto priemones. AcuSense technologija leidžia vaizdo kamerų matomame vaizde pažymėti ribas arba linijas, kurias kirtus, vartotojas gaus pranešimą į išmanųjį telefoną, apie sukeltą aliarmą.

  • Kokie kabeliai naudojami apsaugos ir vaizdo stebėjimo sistemoms?

Apsaugos sistemų montavimui naudojamas specialus, tam skirtas 0.22mm2 kabelis. Jis būna 4, 6, 8 arba, retais atvejais, 12 gyslų. Naudojamas gyslų skaičius priklauso nuo norimo prijunti prietaiso. Judesio davikliui – 4 gyslos, lauko sirenai – 6 gyslos, klaviatūrai – 4 gyslos ir t.t. Galimas variantas vieną kabelį naudoti kelių prietaisų pajungimui, pvz. 8 gyslų kabeliu galima pajungti du judesio daviklius.

Vaizdo stebėjimo sistemoms naudojamas vytos poros – UTP (neekranuotas, angl. Unshielded Twisted Pair) arba FTP (ekranuotas, angl. Foiled Twisted Pairs) kabeliai. Didžiąja dauguma situacijų naudojamas neekranuotas, UTP kabelis. Ekranuotas, FTP kabelis dažniausiai naudojamas, kai kabelis klojas i išilgai elektros kabelių, arba po aukštos įtampos linijomis. Naudojant ekranuotą kabelį, jo ekraną būtina įžeminti.