Naujametinė pasaka gali virsti tragedija, kai sugrįžę po švenčių rasime apvogtus ar kitaip nuniokotus namus. Ir dar blogiau, jei dėl netinkamai naudojamų šventinių atributų sukelsime gaisrą. Todėl namus puošti turime atsakingai, o išvykstant privalome dar tinkamai pasirūpinti apsauga nuo įsilaužimų.  Per šventes vagysčių  iš butų padaugėja apie 30%. Kam šventės, o kam darbymetis.  Ypatingai tai pastebima per didžiąsias metų šventes. Tiems, kurie planuoja per šventes išvykti patarsime kaip pasirūpinti savo turtu, bet ne mažiau svarbu ir papuošti namus saugiai. 

Saugi eglutė

Pats svarbiausias šventinis atributas yra eglutė ir turbūt ją pirkdami, puošdami net nesusimąstome, kad netinkamai elgiantis ji gali tapti gaisro priežastimi. Saugumo reikalavimai paprasti ir  visiems aiškūs, tik kažkodėl dažniausiai pamirštami.

 •         Jeigu ieškosite šventėms ne tikros  o dirbtinės eglutės, atkreipkite dėmesį  ar yra pažymėta, jog ji atspari ugniai;
 •          Gyva eglutė turi būti „šviežia“ nepadžiūvusi, spygliai neturi byrėti;
 •          Eglutės papuošalus patartina rinktis taip pat atsparius ugniai;
 •          Kita šventinė dekoracija – tai elektrinės girliandos, kurios kaip ir visi elektrotechnikos gaminiai turi atitikti jiems nustatytus reikalavimus. Saugios girliandos turi būti pažymėtos CE ženklu;
 •          Naudokite kokybiškus prailginimo laidus, jei pastebėjote, kad laidas karštas tuojau pat išjunkite ir jo nenaudokite.
 •          Nei minutei nepalikite įjungtos eglutės girliandos be priežiūros;
 •          Turėkite namuose gesintuvą.
 •          Nepalikite vienų augintinių kambaryje, kur yra eglutė. Šunys gali ją nuversti, pragraužti laidus, katės mėgsta paragauti blizgučių, tuomet gali prireikti net operacijos.

Namų saugumas - svarbiausia

Kas svarbu apsaugant turtą? Šventinę naktį žmonės būna pernelyg atsipalaidavę, pamiršta užsirakinti duris, o budinčių vagių laimikis dažnai būna rankinės, paltai, kailiniai, kurie lengvai pasiekiami vos pravėrus duris.  Jeigu ilgesniam laikui išvykstate iš namų pagalvokite apie tokius paprastus dalykus kaip durų spynos, užverti langai, išjungti elektros prietaisai, įjungta signalizacija. Patartina informuoti kaimynus, kad ilgiau nebūsite. Geras kaimynas įjungs vakarais apšvietimą, išims reklamines skrajutes iš pašto dėžutės, nes vagys pagal pripildytą pašto dėžutę orientuojasi, kad šeimininkai išvykę.

Jeigu  nesate įsirengę apsaugos signalizacijos, dar spėsite ja pasirūpinti. Šiuolaikiškos modernios apsaugos signalizacijos įrengimui nereikia daug pastangų ir laiko. Svarbu pasikonsultuoti su specialistais.  Gyvenantiems individualiuose namuose patartina įsirengti į judesį reaguojantį apšvietimą. Taip kaimynai greičiau pastebės neprašytus svečius. Nepamirškite pagalvoti apie vaizdo stebėjimo kameras. Jos nėra tiesioginė apsaugos priemonė, bet vagys mėgėjai vien pamatę kameras vengia tų namų. Įvykus apiplėšimui  vaizdo kameros padės išaiškinti nusikaltimą. Tinkamas derinys saugiems namams:

 •          Apsaugos signalizacija;
 •         Priešgaisrinė signalizacija;
 •         Vaizdo stebėjimo kameros;

Pateikiame porą sprendimų, kurie nereikalauja ypatingo pasiruošimo ir puikiai atlieka savo funkcijas.

PITBUL / EPIR3 Eldes autonominė GSM signalizacijos sistema

Autonominė GSM signalizacijos sistema

Ypač greitas ir paprastas įrengimas, su pranešimu į mobilųjį telefoną. Galima netgi pastatyti ant spintelės jei nėra kada prigręžti. Taip galima prikomplektuoti kitus belaidžius judesio ir durų/langų magnetus.

Skaitmeninė vidaus kamera 1MP IC717HD, F4.2


Skaitmeninė vidaus kamera

Ši IP kamera, nereikalaujanti kliento interneto įrangos konfigūracijos. Ypač paprastas, patogus ir greitas pajungimas. Lygiai taip pat galima pastatyti ant spintelės, surišti su kliento wi-fi ir galima stebėti išvykus iš namų. Turi integruotą judesio daviklį ir interneto pagalba išsiunčia pranešimą. Įrašas gali būti išsaugomas atminties kortelėje.

Namų saugumas pirmoje vietoje, nes  prarastas turtas turi ne tik materialinę vertę, daug skaudžiau kai netenkama šeimos relikvijų, iš kartos į kartą keliaujančių daiktų.  Trūkstant laiko įsigyti ir suinstaliuoti tinkamą apsaugos sistemą laikinai gali gelbėti ir butaforinės kameros.

Pavojus gatvėje

Daugybė pavojų kyla neatsargiai elgiantis su pirotechnikos gaminiais. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento specialistai pataria:

 •          Pirotechnikos gaminius pirkti tik iš pardavėjų turinčių tam leidimą;
 •          Tikrinti galiojimo laiką, vengti neaiškių pakuočių;
 •          Prieš naudojant pirotechnikos priemonę būtina atidžiai perskaityti instrukciją;
 •          Naudoti tik lauke, laikytis saugaus atstumo nuo pastatų, automobilių. Saugus atstumas  - 100 metrų;
 •          Fejerverkus statyti lygioje vietoje, stabiliai, kad fejerverkas neparvirstų, nukreipti į viršų.
 •          Pirotechnikos gaminių negalima degti pasilenkus virš jų, patartina uždegti su ilgesniu prietaisu, kad išlaikyti saugų atstumą.
 •         Uždegus fejerverko dagtį  būtina atsitraukti saugiu atstumu, kaip nurodyta instrukcijoje. 
 •     Nesuveikus fejerverkui negalima bandyti pakartotinai uždegti.  Prieiti prie jo galima ne anksčiau kaip po 15 minučių. Išlaukus rekomenduojamą laiką fejerverką panardinti į vandenį ir saugiai išmesti.
 •         Net ir su neuždegtais pirotechnikos gaminiais reikia elgtis labai atsargiai. Jie gali užsidegti ir nuo stipraus smūgio.